Що таке портфоліо фотографа і навіщо воно потрібне?

Портфоліо фотографа – це сукупність кращих фотографій зроблених за певний час з певної тематики. Виходячи з визначення, можна зробити висновок, що портфоліо фотографа може бути тематичне або загальне, в залежності від цілеспрямованості. У разі, якщо фотограф бере участь в будь-якої виставці, він буде використовувати в своєму портфоліо тематичні фотографії з рубрики виставки, а в разі ділової зустрічі або презентації – скоріш за все, скомбінує кращі свої роботи з різних жанрів.

Основною метою портфоліо вважають демонстрацію фотографом своїх професійних і художніх навичок. Якщо дивитися на цей процес через призму часу – можна спостерігати процес розвитку і вдосконалення вмінь, смаку і загальних навичок фотографа. Слід зазначити, що порфтоліо фотографа може бути в декількох варіантах: Цифрове портфоліо (ще називає електронне) і Друковане.

Говорячи про переваги чи недоліки тієї чи іншої форми, важливо відзначити що цільове призначення і можливості відрізняються радикально. У разі цифрового портфоліо , фотограф має можливість продемонструвати свою майстерність та навички будь-якому користувачеві Інтернету, просто відправивши посилання на свої роботи. Це дуже зручно в сучасних умовах зростання і популярності цифрових технологій. Взаємодія з замовником або клієнтом може бути ефективниою і швидкою, навіть якщо він з іншого міста або країни.

Якщо мова йде про друковану версію портфоліо – ми не маємо можливості великої опції по демонстрації, як у випадку з електронним. Але основною перевагою друкованого портфоліо – це чудовий ефект на потенційного клієнта. Беручи до рук фотокнигу, людина в прямому сенсі має контакт з творчістю фотографа, що в свою чергу підвищує шанси на позитивну відповідь про співпрацю.

У цьому розділі – представлено загальне портфоліо фотографа з Києва – Альони Перепелиці. Тут ви можете знайти приклади і зразки зроблених фотографій в різних жанрах, в різний час, в різних місцях і при різних умовах.